Najpredávanješie produkty

O nákupe v eshope

Nové produkty

  • Lavica Leeds White
    Lavica Leeds White

    Rozmery : 35 x 100 x 45 cm Materiál : bavlna, nohy z masívneho dreva,...

    129,00 €

Bývanie ako rozprávka? - Glamour štýl !

Bývanie ako rozprávka? - Glamour štýl !

Glamour štýl

Priťahuje Vás luxus pretkaný jednoduchou eleganciou a honosnou gráciou?
Interiér v ktorom môžete cítiť maximálny pôvab, v dokonalej súhre vkusných tvarov a prvkov?

Glamour štýl je pre všetkých, ktorý vnímajú krásu tvarov a čistú estetiku. Aj keď sa to nemusí zdať, tento štýl sa dá zvládnuť aj s priemernými investíciami. Primárne je totiž o dobrom vkuse, harmónii prvkov a smelosti. Jediné čo potrebujete, sú správne princípy a zásady, ktoré z Vášho interiéru vykúzlia prepychové miesto s rozprávkovým nádychom. 

Kľúčové slová pre Glamour sú pôvab, lesk, príťažlivosť a elegancia. Glamour Vás okúzli svojou magnetickou príťažlivosťou a honosným luxusom ponereným v jednoduchosti.

 Tento štýl filmových hviezd vznikol najprv vo fotografii, v minulom storočí, kedy sa pod označením „Glamour“ zachytávali ženy spôsobom, ktorý vyzdvihuje ich ženskosť, jemnú eleganciu a zvodnú príťažlivosť. Okamžite sa stal boomom, hladko prešiel do módy a neskôr aj do interiérového dizajnu. V súčasnosti zažíva Glamour štýl akési obrodenie, kedy je často obohatený o neobarokové, minimalistické či moderné prvky. So všetkými kombináciami ladí bravúrne, oživujú ho, a pridávajú mu ďalší dramatický rozmer.

       

                                                                                            KONFERENČNÝ STOLÍK BAROQUE WHITE

Tipy & triky :

Vynikajúce sú výrazné, lesklé, oceľové a metalické materiály ako napríklad: drahé kovy, kameň, sklo, mramor, diamanty či Swarovského kamienky.
Kamenné, mramorové obloženie pozoruhodne vynikne nad krbom či ako podlaha. Je dôležité aby podlaha zabezpečovala decentný základ, v prípade väčších priestorov je vhodné využiť dlaždice s trblietkami alebo geometrickým motívom. Pridá to miestnosti väčšiu hĺbku a vynikne tak v galantnej kráse.

Ďalším dôležitým materiálom sú textílie. Hodváb, damask, kašmír zamat, satén alebo mäkké kožušiny. Hlavné je, aby látky boli jemné, hebké a príjemné na dotyk. V úlohe poťahových látok, nariasených závesov, či vankúšov, spravia s interiérom načisto divy.

Kovovo-matné odtiene s niekoľko žiarivými alebo geometrickými poťahmi sú perfektnou voľbou. Pár lesklých pútavých vankúšov alebo kreslo medzi decentnými prvkami kráľovsky vynikne. Textílie s ornamentmi, štylizovanými či florálnymi motívmi je možné elegantne zakombinovať aj do tapiet či závesov. Všetko je otázka dôvtipu a správneho gusta.

      

Dominujúce farby sú čierna a biela, vyjadrujú luxus a simplicitu. Odtiene fialovej, sýta, karmínová červená alebo bordová, fľaškovo zelená či kráľovsky modrá. Vhodné sú aj šedé, béžové a hnedé tóny. Výnimočnú úlohu zohrávajú všetky metalické farby, hlavne lesklé a trblietavé ako strieborná a zlatá. Dokonalou voľbou sú nábytky v zrkadlovom prevedení, vzbudzujú pocit priestoru, zároveň sú honosné a decentné. Drobné dekorácie ako úchytky nábytkov, zdobenia skríň a komôd by sa mali trblietať, vytvárajú tak esenciu tohto štýlu.
Pozor však, ako všetkého, ani lesku by nemalo byť abnormálne veľa, aby interiér neskĺzol do nevkusného gýču. Glamour štýl je aj o jednoduchosti, ponechávajte priestor, výrazné lesklé prvky vyvažujte práve eleganciou a decentnosťou iných. Aj keď je Glamour na prvý pohľad okázalý a honosný, aj tu platí rovnováha.

Čo sa týka nábytkov, voľte masívny nábytok so starožitnými a barokovými prvkami, alebo naopak štíhle elegantné kúsky v jemných, zrkadlových prevedeniach. V kombinácii s modernými dekoráciami, vytvárajú prekvapivý a očarujúci dojem. Doprajte si čalúnený nábytok, nikde nemôže byť príjemnejšie ako na mäkkej sedačke s kopou vankúšikov. Odvážte sa aj do kovových kúskov, alebo nábytkov v nadrozmernom tvare. Získate tak nečakaný až teatrálny dojem. Aj to je Glamour, prekvapivým a originálne šokujúcim štýlom.

       

                                                                     BAROKOVÝ STOLÍK VENICESILVER L

Dôležitou súčasťou sú dekorácie. Sú klenotom tohto už tak ozdobného štýlu. Preto platí čím okázalejšie, lesklejšie zaujímavejšie, tým z pravidla lepšie. Vyberajte žiarivé tapety, vankúšiky, šperkovnice, príborníky a zrkadlá. Nevyhýbajte sa geometrickým a ornamentálnym motívom. Perfektným doplnkom môžu byť obrazy s jednoduchým až abstraktným motívom v dvoch, maximálne troch farbách.

                 

                     

Zrkadlá sú fenomenálnym doplnkom- opticky zväčšujú priestor, zanechávajú vzdušný dojem a sú samotnou esenciou. V robustnejších pompéznych rámoch perfektne podčiarknu celé pôsobenie štýlu.

Posledným dôležitým prvkom je osvetlenie. Všetok krásny nábytok potrebuje patrične vyniknúť a to práve pod bohatými lustrami z kryštálu alebo brúseného skla. Lustre a prepychové lampy zabezpečujúce mäkké svetlo, príjemne zalejú pokojnou atmosférou celú miestnosť. Ideálnou voľbou a doplnkom sú aj svietniky, matné svetlo sviečok pridá element ohňa a kráľovský nádych starých časov.

Ak v sebe cítite volanie tohto štýlu, dbajte na správny pomer prvkov. Taktiež Vám odporúčame prizvať si na pomoc interiérového dizajnéra alebo dekoratéra, obohatí Vás unikátnym riešením pre Váš interiér a kopou ďalších vychytávok.

LUXUSNÝ LUSTER KARAT 30