Najpredávanješie produkty

O nákupe v eshope

Nové produkty

  • Lavica Leeds White
    Lavica Leeds White

    Rozmery : 35 x 100 x 45 cm Materiál : bavlna, nohy z masívneho dreva,...

    129,00 €

Nevšedná originalita, alebo ako na Industriálny dizajn

Nevšedná originalita, alebo ako na Industriálny dizajn

Nevšedná originalita, alebo ako na Industriálny dizajn

Aj Vás dostalo kúzlo neopracovaného, minimalistického a svojského priestoru? Industriálny štýl získava stále väčšiu popularitu a žiadanosť, najmä vďaka svojmu pútavému  a  unikátnemu  vzhľadu. 

Postupná rekonštrukcia nebytových priestorov a ich následné prerábanie na obytné interiéry, ponúka priestor a široké možnosti ako zakomponovať staré, výhradne funkčné objekty do nového, moderného prostredia. Prácou dizajnérov nie je len vytvárať nové predmety, ale aj zachraňovať staršie, vytvárať im miesto, haliť ich do nového šatu.

Tak vznikol industriálny štýl, ktorý je primárne o voľbe objektov ktoré sú funkčné, zároveň štýlovo atraktívne. Priznáva elementy ktoré sa inak snažíme zakryť, ako napríklad rúry a potrubia, či nosné konštrukcie. Dominantnými materiálmi sú drevo, kov, sklo, všetky pochrómované či medené materiály. Štýl necháva  na objektoch vyniknúť unikátne detaily, ktoré robia interiér pútavým a zaujímavým.

Vďaka kombinácií týchto princípov, Industriál vnáša do domácnosti zľahka surový, minimalisticko-čistý, neopracovaný nádych. Ak sú prvky nakombinované správne prináša taktiež neobyčajný a hravý vzhľad.

    

Predstavme si bližšie  Ako vytvoriť industriálny vzhľad 

Jednou z najdôležitejších vecí, ktorá umožní všetkým prvkom zapadnúť do seba je nepochybne pozadie. Industriálny štýl sa nazýva tiež priemyselný- čerpá z prostredia starých továrenských budov a skladov, ktoré majú svoje unikátne pozadie. Nedokončené, betónové steny, ošúchané tehly alebo drevo s pôsobivými zárezmi sú ideálnou voľbou. Ak sa v priestore nenachádzajú prirodzene, jednoducho využite imitujúce obkladačky. 

Krásou štýlu je skutočnosť, že ponecháva pôvodné prvky priestoru, nesnaží sa ich schovať.  Odkryté potrubia, konštrukcie či káblové vedenie môžeme pretrieť výraznou farbou, čím posilníme prvok hravosti. Perfektne sa osvedčí aj ak sú napríklad tmavé rúry v kontraste s bielymi alebo betónovo-šedými stenami.

  

Do tohto štýlu najpôsobivejšie zapadá drevený a kovový nábytok, s továrenským či rustikálnym ladením. Nebráňte sa ošúchaným či patinovým prvkom, práve tie vytvárajú príťažlivé čaro tohto štýlu. Vítané sú aj nadrozmernejšie nábytky, s množstvom kovových či mechanických dekorácií. 

V priemyselnej ére boli zmechanizované prvky veľmi populárne- ozubené kolieska, kladkové systémy priťahujú pozornosť, vnášajú do interiéru energiu a originálne, hravé pôsobenie. 

Využite tiež oceľové, kovové dekorácie. Ak sa Vám ich pôsobenie zdá príliš chladné či neosobné, pridajte do interiéru medené, kovové a mosadzné prvky, ktoré interiér zútulnia a posilnia jeho hrejivosť.Perličkou štýlu sú svietidlá. Žiarovky či reflektory, veľké či malé,  visiace na reťaziach či s ochrannou mrežou. Svietidlá stojace na trojnožkách alebo vystupujúce zo steny sú perfektným výberom.  Štandardne volíme svietidlá z čierneho kovu, z mosadze či pochrómované. Neprehliadnite tiež kontrastné či žiarivé svietidlá, vedia taktiež bravúrne rozjasniť interiér. Svietidlá sú esenciou, prinášajú dynamiku a majú moc dramaticky zmeniť pôsobenie Vášho interiéru.

    

Zariadiť si domácnosť v industriálnom štýle, je v skutočnosti veľmi jednoduché. Všetko čo potrebujete urobiť, je voliť prvky so surovým, nedokončeným vzhľadom a aplikovať ich. Štýl je zľahka závislý aj od priestoru samotného, odhalené potrubia lepšie vyniknú v priestranných loftoch ako v kompaktnejších apartmánoch. Preto treba prvky voliť precízne, aby výsledný dojem nebol príliš ťaživý alebo neosobný. V takých prípadoch vieme štýl zjemniť použitím niekoľko moderných prvkov či dekorácií. Štýl perfektne dopĺňajú aj starožitné, vinatge či retro elementy. Ich použitím môže interiér získať ešte nápadnejšie a originálnejšie pôsobenie.

Doprajte si priestor pre kreativitu, alebo využite šikovného interiérového dizajnéra aj priamo nás :