Najpredávanješie produkty

O nákupe v eshope

Nové produkty

  • Lavica Leeds White
    Lavica Leeds White

    Rozmery : 35 x 100 x 45 cm Materiál : bavlna, nohy z masívneho dreva,...

    129,00 €

Gold interior – luxusný dotyk pôvabu

Gold interior – luxusný dotyk pôvabu

Zlato bolo a je, odpradávna symbol elegancie, prestíže a luxusu. V antických kultúrach sa spájalo so slnkom, jeho ochranou a múdrosťou. V architektúre sa hlási k najprestížnejším stavbám či monumentom. Jedno je isté- zlato je pompézne, dobrodružné a hlavne nadčasové. Symbolizuje bohatstvo, silu a vášeň. Vždy bolo privilégiom celebrít a kráľovskej rodiny. Zlaté interiéry pôsobia jednoducho impozantne a dokonale majestátne. 

Úlohou interiérových dizajnérov je zútulniť interiér, pozdvihnúť ho na vyššiu glamour úroveň a zahaliť miestnosť vďaka zlatu do kráľovského pôvabu. Niekomu však zlaté interiéry môžu prísť príliš okázalé. Správna miera sa dá nájsť vždy. Dizajnéri myslia aj na to, a dokazujú s akou ľahkosťou sa dá interiér zvýrazniť decentnými zlatými prvkami. Pozrime sa v jednotlivých bodoch ako na to: 

Dekorácie

Perfektná vec, pokiaľ ide o zlato ako zvýrazňovaciu farbu, je že sa dá zladiť prakticky s čímkoľvek. Najlepším spôsobom ako začať ovplyvňovať interiér je cez vkusné doplnky. Dekoratívne kúsky v bohatej zlatej sú ľúbezným dodatkom do neutrálneho prostredia. Takéto doplnky sú živé, žiarivé a mäkko odrážajú prirodzené svetlo. Začnite v malom, zlatý svietnik, misa, podnosy, vázy, či zrkadlá. Žiarivé, trblietavé plochy pridajú miestnosti výnimočnosť, eleganciu a luxusný nádych. Inovatívnymi doplnkami sú nástenné ornamenty, tapety s geometrickým či orientálnym vzorom. Na súčastiach nábytkov ako sú úchytky, nohy stolíkov či rámy obrazov, zlatá farba perfektne ukáže a posilní celkový dojem.  Dôležité je aby mali doplnky harmonické a estetické pôsobenie, najlepšie ukážu v minimalistických, moderných či vzdušných interiéroch. Pôsobia tak ako ladná, okúzľujúca čerešnička. 

                  

Svietnik Luxury Gold 5R                                                    Hodiny Big Time Gold

                                                    

                                                    Podnos Orient Gold

Zamerajte sa na textílie

K zvýrazneniu jemnosti a pôvabu interiéru patria jednoznačne textilné povrchy. Všetky príjemné, zamatové, hodvábne či kašmírové materiály sú viac než žiaduce. Rozkošné, zamatové žiarivé vankúše pridajú mäkkosť a hrejivosť do útulnej obývačky či spálne. Majú moc krásne zvýrazniť jednofarebnú sedačku, zahrať svojou zlatou, trblietavou farbou do celého pôsobenia interiéru. Pre zvýraznenie hravého a originálneho dojmu voľte vankúše s geometrickým, alebo florálnym motívom. Nie je vhodné, pokiaľ máte viac vankúšov,  vybrať všetky v jednej farbe. Väčšinu zvoľte napríklad v trblietavej zlatej a zvyšok zostávajúcich v bielej, krémovej alebo v inej farbe ktorá je v miestnosti taktiež prítomná. Umožní to prirodzenejšie vankúšom vyniknúť. Dôležitosť patrí tiež závesom- zlatý hebký záves má silu priviesť do interiéru noblesný nádych.

                                 

               Vankúš Siren White&Gold                            Vankúš Siren Gold&Black

Zlatý nábytok

Je mimoriadny, aktuálny trend, pre odvážnych a extravagantných milovníkov interiérov! Zlatý nábytok je úžasne výrazným prvkom s kúzlom ohromiť Vás i všetky Vaše návštevy. Aby miestnosť nepôsobila gýčovo, potrebuje zasadenie v čistom, elegantnom interiéry. Zlatá komoda, skrinka, sedačka či stolík perfektne vyniknú v bielo-ladenom interiéry prípadne so zemskými, hnedo-béžovými farbami. Ak chcete atmosféru posunúť do viac dramatickej, dynamickej až teatrálnej, voľte napríklad nábytok v nadrozmernejších veľkostiach či už starožitnom alebo glamour štýle. Luxusné a monumentálne pôsobenie dosiahnete aj kombináciou zlatej a čiernej, kráľovsky modrej alebo hlbokej bordovej. Takéto interiéry pôsobia vskutku impozantne a nadčasovo.

                                              

       Stolík Onyx Gold                                                                              Zlatý konferenčný stolík Art Deco

                                                            

                                                           Barokový stolík VeniceGold L

Osvetlenie

Nezabúdajme na osvetlenie. Nádherná lampa so zlatými prvkami či telom je prvotriedny doplnok. Ak chcete luxusné pôsobenie posilniť naplno, určite použite lustre. Elegantnou perlou v menšom, sú svietniky. Umiestnite luxusný svietnik do obývačky pre zvýraznenie jej kúzelného glamour čara. 

Pre zlaté interiéry obzvlášť platí, že prvky musia byť dokonale harmonicky vyvážené, inak skĺzavame do gýčového či ťaživého dojmu. Ak si na to sami netrúfate, v tomto prípade sa oplatí zainvestovať do interiérového dizajnéra, správna miera totiž prináša úžasný, harmonicky pôvabný a luxusne nadčasový look miestností. Domov je miesto ktoré je našou základňou, doprajte si presne čo potrebujete. 

                                            

          Stojanova lampa Hollywood Gold               Závesná lampa Chic Gold

Nechajte sa inšpirovať a vytvorte si svoje "zlato " priamo u Vás doma : 

                

Barokové zrkadlo Venice Gold                 Moderné Zrkadlo Circle Gold

                         

Dekorácia Athlet Gold                          MOHUTNÁ LEBKA MATADOR GOLD XL